Luna Vogrič in Jaka Vrevc Žlajpah znova finalista Rock and Roll mladinskega svetovnega prvenstva

V soboto, 29. 9. 2012, je v Avstriji, v prestižni dvorani »Stefanien hall« v Gradcu, potekalo svetovno prvenstvo v rock'n rollu, ki so se ga udeležili tudi naši plesalci, reprezentanti Luna Vogrič in Jaka Vrevc Žlajpah, Danaja Kurnik in Žiga Vrevc Žlajpah, Katja Duh in Jon Vogrič med mlajšimi mladinci in Tjaša Pintar in Miha Matečko med starejšimi mladinci.
Jaka in Luna sta se znova uvrstila v  finale in zasedla odlično 5. mesto, Jon in Katja 12. mesto, Žiga in Danaja 25. mesto. Miha in Tjaša sta zasedla 33. mesto.
Rezultati pa ne povedo vsega: s treningi smo začeli že v mesecu avgustu, ko smo ponovno pridobivali kondicijo in plesno usklajenost, nadaljevali z »višinskimi«  pripravami na Rogli in zaključevali s septembrskimi »piljenji« forme v novi dvorani. Veseli smo, da smo z veliko pozitivne energije pokazali, kaj smo sposobni: finalnih nastopov, premagovanja bolečin ob poškodbah, medsebojnega razumevanja in podpiranja. In še trenerko smo spravili do solz sreče!
Vsem plesalcem iskreno čestitamo za odličen rezultat in jim tudi v prihodnje želimo še veliko prijetnih plesnih trenutkov!

11.11.2012. 12:23 Preberi več ⇒

Matic išče soplesalko

Živjo,

Se želiš z menoj preizkusiti v Rock'n'Rollu ?

Moje ime je Matic in ga plešem že vrsto let. Ker pa sem trenutno brez plesalke,

vabim dekle v starosti 12-14 let, da se mi pridruži na treningih.

Prosim pokliči mojo trenerko Sindi 031 642 659

19.10.2012. 21:00

Pokal Slovenije Dolenjske Toplice - 6.10.12

V soboto 6.10.2012 se je v Dolenjskih Toplicah odvijala tekma za Pokal Slovenije. Kot že velikokrat do sedaj, so tudi tokrat naši pari dokazali, da so najboljši, saj so v kategoriji Mlajših mladincev zasedli kar 6 mest v finalu.

- 7.mesto: Matevž Poličnik in Hana Brce

Odlično uvrstitev sta dosegla tudi naša para iz kategorije Starejših mladincev, ki sta v finalu zasedla 2 odlični mesti.

• Starejši mladinci:

-3.mesto: Miha Matečko in Tjaša Pintar
- 5.mesto: Jan Marekovič in Pika Mlakar

08.10.2012. 21:31

Pokal Slovenije - Koper 9.9.2012 Lunin Festival

V nedeljo 9.9.2012 je v Kopru potekal Pokal Slovenije.
V vseh kategorijah smo dosegli odlične retultate.

11. Memorial Primoža Bizilja - World Cup RR & Boogie Woogie

220 plesnih parov iz 16 držav se je pomerilo na WRRC svetovnem pokalu v Rock'n'Rollu in Boogie Woogiju, ki je potekalo v okviru 11. Memoriala Primoža Bizilja.

Memorial je tradicionalno tekmovanje, ki ga vsako leto organizira plesni klub Briljantina in vsakič ponudi kaj novega. V nabito polni dvorani gimnazije Šentvid so plesni ritmi odmevali cel dan, najboljša Slovenca pa sta bila po pričakovanju Luna Vogrič in Jaka Vrevc Žlajpah, ki sta se uvrstila v finale med MM in zasedla končno 5. mesto in s tem potrdila, da sodita med Top 10 mlajših mladincev na svetovnem rangu. Njun uspeh sta dopolnila starejša mladinca Maša Mesojedec in Denis Hrustek, ki se jima je finale izmuznilo le za eno mesto, a sta z 8. mestom dosegla svojo daleč najboljšo uvrstitev do sedaj.

Obiskovalci so bili navdušeni nad  Boogie Woogie nastopi, še posebej pa nad svetovnima prvakoma v Boogie Woogiju - to sta Thorbjorn Solvoll URSKOG in Susanne Barkhald SANDBERG, ki sta tudi v Ljubljani pometla s konkurenco, kot to počneta že zadnji dve leti.

Tekmovanje je bilo izjemno uspešno in odlična promocija za Boogie Woogie, zato upamo, da bomo kmalu v Boogie konkurenci videli tudi kakšen slovenski par.

Posnetek tekmovanja in fotogalerijo lahko spremljate na glej.tv

Rezultati so, kot običajno, na strani WRRC.

Reportaža iz Memoriala je tukaj

15.04.2012. 16:51 Komentarji (4)

Pokal Slovenije - Vrhnika 25.3.2012

V organizaciji plesnega kluba M se je na Vrhniki odvila prva tekma za Pokal Slovenije v letošnjem letu. V konkurenci slovenskih, bosanskih in avstrijskih parov, so se tekmovalci pomerili v kar sedmih kategorijah.

Naši pari so znova dokazali, da lahko posegajo po najvišjih mestih, predvsem v kategorijah Mlajši mladinci in Starejši mladinci, ki sta številčno tudi kategoriji z največ tekmovalci. Briljantinini tekmovalci so pokazali odlično pripravljenost in so poleg ostalih odličnih uvrstitev kar štirikrat stopili na stopničke.